Co je SolidCAM a proč umí věci, které ostatní dodavatelé CAM softwaru neumí?

Založen 1984

S více než 27 lety zkušeností ve vývoji a použití CAMu je SolidCAM předním výrobcem integrovaných CAD/CAM systémů. Po mnoha letech úspěšného vývoje jeho zakladatel, Dr. Emil Somekh zvolil cestu integrace v systému SolidWorks a nasměroval tak úsilí celé firmy k vývoji CAM aplikací, které budou plně využívat mimořádný výkon SolidWorks v oblasti CAD. Stejný model je také aplikován u CAD systému Inventor.

Náš cíl

Poskytovat výkonné, uživatelsky jednoduché, kompletní integrované CAD/CAM řešení, které umožňuje výrobcům zhodnotit to, co už doposud vlastní, zvýšit efktivitu a zisk ze svojí práce a připravit je na vyšší úroveň obrábění.

Naším úkolem je překonat zastaralá pravidla CAM jiných dodavatů CAM:

 • Požadavek asociativity - oproti neintegrovaným CAM produktům
 • Automatická dráha nástroje - funguje jen u jednoduchých dílů
 • Zázračné dráhy nástrojů, které fungují jen na špičkových strojích s drahými nástroji a držáky

 

 

Síť prodejců a zákazníků SolidCAM

 • Stále mezi nejrychleji rostoucími - SolidCAM byl společností CIMdata vyhlášen nejrychleji rostoucím prodejcem CAM systémů pětkrát za posledních sedm let.
 • Kromě celosvětové možnosti přímého prodeje u mnoha mezinárodních poboček SolidCAMu máme také celosvětovou síť více než 125 distributorů v 46 zemích.
 • Silná uživatelská základna více než 14 500 nainstalovaných licencí od malých dílen přes středně velké strojírenské podniky až po velké společnosti leteckého a automobilového průmyslu. Zde je malá ukázka:

Náš úspěch - Produkty a strategie, které skutečně splní to, co slibují, bez kompromisů a zklamání

 • Nejvyšší dosažitelná úroveň integrace v SolidWorks i Inventoru, umožňující CAM programátorům používat CAD systém, který už důvěrně znají, k programování svých CNC strojů.
 • Skutečná provázanost s designovým modelem, s automatickou úpravou dráhy nástroje při změně modelu.
 • Odpadá nutnost improtování souborů
 • Umožňujeme našim uživatelům programovat podle svého s využitím nejlepších CAM nástrojů. Nikdy nepředpokládáme, že víme lépe než oni, jak díly programovat a neposkytujeme nekonečné množství "automatických" drah nástrojů, které je nakonec stejně potřeba upravovat, aby uživatel dosáhl toho, co potřebuje.
 • Xpress - SolidCAM  vyvinul inovativní balíček produktů SolidCAM Xpress a InventorCAM Xpress, které jsou založeny přímo na řešeních SolidCAM a InventorCAM. Kromě jejich bezkonkurenční ceny nabízejí následující výhody:
 • Na rozdíl od jiných nízkonákladových CAM produktů, které jsou v koncích, když dojde na pokročilé programování geometrie, víceosé frézování, frézování/soustružení či drátového řezání, SolidCAM Xpress a InventorCAM Xpress jsou kompletně přizpůsobitelné pro všechny typy CNC strojů. Potřeby zákazníka nikdy nepřerostou možnosti SolidCAMu, takže toto bude poslední CAM řešení, které kdy budete muset kupovat.
 • Uživatel může začít s prací v SolidCAM Xpress a InventorCAM Xpress prakticky ihned - přidávání modulů a aplikací je jen rozšířením toho, co už zná.
 • Peníze, investované do SolidCAM Xpress a InventorCAM Xpress se mohou započítávat do ceny pokročilejších modulů, takže zákazník může své softwarové vybavení dále rozšiřovat bez obav z finanční náročnosti.
 • iMachining - tato přelomová technologie tvorby dráhy nástroje konečně naplňuje sliby inteligentních drah nástroje, které může používat kdokoliv, s jakýmkoliv vybavením pro zásadní urychlení výrobních cyklů a snížení opotřebení stroje i jednotlivých nástrojů. Na rozdíl od jiných systémů, jejichž hlavním výsledkem je hromada zlomených nástrojů, iMachining přichází s modulem Průvodce technologií, který je uživateli spolehlivým partnerem při nastavování rychlostí, posuvů a dalších parametrů stroje tak, aby z nich bylo možné dostat maximum.
 • Komplexní sledování podmínek materiálu po celou dobu programování zajišťuje, že každý krok se bude zaměřovat již jen na materiál skutečně zbývající, což zásadním způsobem omezuje nežádoucí obrábění naprázdno a mrhání časem stroje. Náš pokročilý HSM systém také optimalizuje dráhu nástroje, snižuje počet nájezdů a odjezdů a produkuje vynikající výslednou úpravu povrchu.
 • Naše věrnost prostředí, vzhledu a funkcím SolidWorks a Inventor zajišťuje, že uživatel bud mít všechny potřebné CAM funkce vždy po ruce a bude je schopen od začátku bez problémů používat.  Naše Videa SolidCAM professor poskytují jednoduchý, jasný výukový program, zaměřený vždy na jednotlivé funkce, dostupný 24 hodin denně, 365 dní v roce přímo na našich webových stránkách bez nutnosti přihlášení.